Reklam
Reklam

Site rengi

Tasarım

Geniş
Kutulu
Reklam
My blog

İkinci parti İstanbul’a indi

İkinci parti olan 6.5 milyon doz Çin aşısı, İstanbul-Pekin seferini yapan THY uçağıyla dün sabaha karşı İstanbul Havalimanı’na geldi.

Reklam
İkinci parti İstanbul’a indi

Aşıların ‘bulk’ yani şişelenmemiş şekilde Türkiye’ye getirildiği iddia edildi. Aşıların Ankara’daki ana depoya değil de İstanbul’daki depolara aktarılması ise bu iddiayı güçlendirdi. Kulislerde, İstanbul’da şişeleme yapacak çok sayıda firma olduğu ve aşıların burada doldurularak vatandaşa uygulanacağı belirtiliyor. Bu yöntemin kullanılmasının, aşılama hızını arttıracağı iddia ediliyor.

TÜRKİYE’DE DOLUM OLABİLİR

Uzmanlar, bu iddiayı Hürriyet’e şöyle değerlendirdi: “Dünyada aşı üretiminde şişeleme aşaması firmaların zamanını alıyor. Bu nedenle birçok aşı firması şişeleme üniteleri bulunan ülkelere aşıları şişelenmeden gönderdi. Hatta 10 milyon dozun tamamının şişeleme sıkıntısı nedeniyle gelemediği iddia ediliyor. Bundan sonra gelecek aşıların bulk şeklinde olmasının aşılama hızını arttıracağı da yetkili makamların ele aldığı konular arasında. ‘Bulk’ aşıların küçük tanklarda gönderilmesi demek ve yine 2-8 derece korunarak geliyorlar. Türkiye’de dolum yapabilecek çok sayıda firma var. COVID’den önce de bir çok ilaç firması aşı ve ilaç dolumlarını zaten Türkiye’de yapıyor.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
steroid satın al steroid sipariş steroid fiyatları orjinal steroid